Talán az első gondolat, ami életre hívta a Magonc Tábort, azt volt, hogy az együttesemmel, a Téka együttessel, 19 évig szerveztük és tartottuk a legendás Téka Népművészeti Tábort az Őrségben Hegyhátszantjakabon a Vadása tó partján, aztán Nagykállóban, később pedig Boldogkőváralján. Az itt szerzett tapasztalatok azt mutatták, – mivel akkor ez volt az egyetlen ilyen tábor – hogy egy ilyen táborban együtt töltött időszakból szinte egész évben táplálkozni lehetett, arról nem beszélve, hogy barátságok szövődtek, egy olyan közösség forrt össze, akik aztán igazán jól tudtak együtt dolgozni az év során.
A zenész táborok, mint pl. a Tekerős és Dudás Szaktábor, amit szintén már nyolcadik éve rendezünk, azt bizonyítja, hogy a tábor ideje alatt, legalább annyi tudásra tehetünk szert, mint az iskolában fél éves munkával.
Persze a szabadidő eltöltése, az együtt szerzett élmények, együtt muzsikálások, túrák, éjszakai túrák, tábortüzek, foci meccsek, számháborúk, vetélkedők stb. mind-mind meghatározóak lesznek későbbi életünkben. Az sem utolsó szempont, hogy a gyerekek mellett a szülők is összekovácsolódnak, így az iskolai életben is jobban tudnak együttműködni, aminek – mint tudjuk – fontos szerepe van a Waldorf pedagógiában.
Az, hogy folyamatosan zenélhetünk négy napig, igazán jó erőnlétet ad számunkra, készíthetünk új műsorszámokat, gyakorolhatjuk a régieket, előadásmódot, színpadi viselkedést, a megjelenést kidolgozhatjuk, elérhetjük az egyéni hangszertudás elmélyítését stb.
Akik már részvettek egy-egy tábor életében, bizony visszaszámlálják a napokat, hogy mikor jöhetnek megint, mert eddig mindenki elismerően nyilatkozott a Magonc Táborokról.
Sok kép és videóanyag készült, természetesen a honlapon, csak korlátozott számban tudtunk közzétenni egy párat.
Aki szeretné ezt az élményt átélni, és saját maga is tevékenyen részt vesz abban, hogy mindenki jó hangulatban töltse el ezt a pár napot, várom szeretettel a Magonc Táborba.
Budapest, 2007 március idusán Gyuri bácsi